Stanowisko zostało zamknięte przez spółkę
Znajdź podobne oferty pracy

Lead DevOps Engineer (Kafka) w EPAM Ukraine

Opublikowano ponad 30 dni temu

229 wyświetleń

0 aplikacji   0 odpowiedzi

EPAM Ukraine
Software Engineering & Product Deve
5
1 recenzja
Yuliia Dieriugina
Talent Acqisition Operations Specialist
Brak doświadczenia
Kijów
Intermediate

Nasz klient jest wiodącym dostawcą usług informacyjnych w zakresie informacji finansowych, majątkowych i konsumenckich, analiz i analityki biznesowej.

OPIS

Obowiązki

  • Zainstaluj i udostępnij nowe klastry Kafka i komponenty pomocnicze
  • Regularnie monitoruj stan i wydajność platformy Kafka oraz potoków danych
  • Identyfikuj i rozwiązuj problemy związane z platformą, w tym potoki danych, problemy z siecią, awarie zasobów w chmurze lub konteneryzacji lub błędy oprogramowania
  • Wykonuj regularne dostrajanie wydajności komponentów platformy Kafka
  • Monitoruj i optymalizuj koszty i wydajność klastrów Kafka
  • Zaktualizuj platformę Kafka do nowszych wersji, łącznie z planowaniem, testowaniem i wdrażaniem
  • Zarządzaj bezpieczeństwem platformy Kafka, w tym listami kontroli dostępu, szyfrowaniem i regularnymi przeglądami bezpieczeństwa
  • Wykonuj regularne kopie zapasowe i procedury odzyskiwania po awarii
  • Zarządzaj wydajnością platformy Kafka, w tym prognozuj przyszłe potrzeby związane z rozwojem i skalowaniem
  • Dokumentuj procedury, konfiguracje i rozwiązania problemów oraz dziel się wiedzą z zespołem
  • Współpracuj z pomocą techniczną Confluent w przypadku problemów, których nie można rozwiązać we własnym zakresie
  • Obsługa automatyzacji/potoków istniejącej infrastruktury w postaci kodu (IaC) i zarządzania konfiguracją (CM) na potrzeby zarządzania i konserwacji platformy Kafka
  • Utrzymuj i ulepszaj skrypty automatyzacji onboardingu
  • Wspieraj automatyzację samoobsługi Kafka w zakresie zarządzania tematami, RBAC, schematami i łącznikami
  • Wspieraj zespoły aplikacji w konfigurowaniu i wdrażaniu konsumentów, producentów, łączników i strumieni Kafki
  • Zapewnij obsługę żądań zespołu w Slacku i przekonwertuj na bilety CLOUD, jeśli jest duża złożoność
  • Wdrażaj nowe funkcje udostępnione przez dostawcę w ramach planu rozwoju produktu, w koordynacji z zespołem właścicieli platformy CoreLogic
  • Wdrażaj i ulepszaj skrypty i procesy automatyzacji, aby zmniejszyć liczbę zgłoszeń poprzez samoobsługę

Wymagania

  • Udokumentowane doświadczenie we wdrażaniu i utrzymaniu Platformy Confluent
  • Odpowiednie certyfikaty (takie jak Confluent Certified Developer lub Administrator Apache Kafka) będą dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość HELM
  • Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętność rozwiązywania złożonych problemów
  • Silne umiejętności komunikacji pisemnej i werbalnej
  • Doświadczenie w automatyzacji procesów i utrzymaniu zautomatyzowanych skryptów
  • Zrozumienie sieci i umiejętność koordynacji z różnymi zespołami, w tym między innymi z zespołem ds. sieci i zespołem CICD
  • Stos konfluentny Kafki — zaawansowany
  • Terraforma
  • HELM Kubernetes/Containers, Docker -
  • Cloud GCP (obliczenia, sieci, pamięć masowa, IAM)
  • Chmura AWS-a
  • Jenkinsa
  • Administracja Linuksem
  • Obowiązek Pagera
  • Trendy wzrostowe

Oferujemy

  • Konkurencyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i umiejętności
  • Indywidualna ścieżka kariery
  • Nieograniczony dostęp do rozwiązań edukacyjnych LinkedIn
  • Zwolnienie lekarskie i regularny urlop
  • Zajęcia z języka angielskiego z certyfikowanymi lektorami języka angielskiego
  • Elastyczne godziny pracy

Specjalizacje: Team Lead, DevOps, Security Engineer
Słowa kluczowe: engineer, Kafka, lead, DevOps

Kijów