Premia za zatrudnienie: 10% miesięcznego wynagrodzenia

Następna praca

Java Solution Architect w EPAM Ukraine

Opublikowano ponad 30 dni temu

238 wyświetleń

2 aplikacje   0 odpowiedzi

EPAM Ukraine
Software Engineering & Product Deve
5
1 recenzja
Yuliia Dieriugina
Talent Acqisition Operations Specialist
Brak doświadczenia
Intermediate

Architekt rozwiązań jest głównym członkiem zespołu prowadzącego projekty w EPAM i jest odpowiedzialny za ogólną architekturę systemu oraz dostosowanie wymagań biznesowych do projektu technicznego.

OPIS

Architekt Rozwiązań współpracuje z Menedżerem Dostaw, Architektem Systemu i zespołem wdrożeniowym, aby dostarczyć całe rozwiązanie klientowi.

Od architekta rozwiązań oczekuje się szerokiego doświadczenia w projektowaniu architektury i przywództwa technicznego, aby zrozumieć zarządzanie projektem i dostawą.

Obowiązki

  • Projektuj rozwiązania na dużą skalę, korzystając z co najmniej jednego stosu technologicznego
  • Utwórz dokument architektury rozwiązania na dobrym poziomie z szczegółowymi szczegółami technicznymi
  • Ściśle współpracuj z biznesem przy identyfikowaniu wymagań dotyczących rozwiązań i kluczowych studiów przypadków/scenariuszy przyszłego rozwiązania
  • Przeprowadź przegląd/audyt architektury rozwiązania i utwórz raport z przeglądu/audytu
  • Kieruj wdrażaniem rozwiązania od ustalenia wymagań i celów projektu do wdrożenia rozwiązania
  • Nadzoruj wysiłki rozwojowe i zapewniaj pomoc techniczną w razie potrzeby
  • Weź udział w pełnym cyklu działań przedsprzedażowych
  • Bezpośrednia komunikacja z potencjalnymi klientami
  • Przetwarzanie zapytania ofertowego
  • Opracowanie propozycji wdrożenia i zaprojektowanie rozwiązania
  • Prezentacja proponowanej architektury rozwiązania klientowi
  • Uczestnictwo w spotkaniach z przedstawicielami klientów
  • Udział w warsztatach u Klienta i prezentacja proponowanego rozwiązania
  • Komunikuj się bezpośrednio z klientami podczas projektowania architektury rozwiązania lub działań związanych z wdrażaniem rozwiązania
  • Utrzymuj dobrą znajomość trendów branżowych i najlepszych praktyk

Wymagania

  • Ponad 7-letnie doświadczenie w praktycznym opracowywaniu rozwiązań o różnym charakterze
  • Doświadczenie w kierowaniu zespołem, zarządzaniu projektami i bezpośredniej komunikacji z klientami
  • Silne doświadczenie w zakresie wielu procesów, podejść i metod tworzenia oprogramowania w pełnym cyklu życia (SCRUM, Waterfall itp.)
  • Głęboka wiedza specjalistyczna w zakresie architektury rozwiązań:
  • Architektury aplikacji internetowych
  • Architektury usług sieciowych
  • Specyficzne dla relacyjnego i nierelacyjnego przechowywania danych
  • Doświadczenie z AWS-em
  • Architektura front-end i/lub back-end aplikacji internetowych
  • Problemy przekrojowe rozwiązania (bezpieczeństwo, monitorowanie, buforowanie itp.)
  • Silne zrozumienie:
  • Projekt architektury aplikacji o znaczeniu krytycznym
  • Projektowanie skalowalnej architektury aplikacji
  • Projektowanie architektury aplikacji o wysokiej wydajności
  • Solidna wiedza specjalistyczna w zakresie:
  • Style architektoniczne
  • Wzorce architektury korporacyjnej
  • Wzory integracji
  • Wzorce rozwoju
  • Artefakty i produkty architektury
  • Podejścia i praktyki projektowania architektury rozwiązań
  • Procesy zarządzania zmianą
  • Zrozum problemy związane z wydajnością i podejścia do ich systematycznego rozwiązywania
  • Proaktywne podejście i przywództwo w zaangażowaniu w architekturę
  • Doświadczenie w realizacji projektów u klientów
  • Silne umiejętności komunikacyjne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym lub wyższym, w mowie i piśmie (B2+)

Oferujemy

  • Konkurencyjne wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i umiejętności
  • Indywidualna ścieżka kariery
  • Nieograniczony dostęp do rozwiązań edukacyjnych LinkedIn
  • Zwolnienie lekarskie i regularny urlop
  • Zajęcia z języka angielskiego z certyfikowanymi lektorami języka angielskiego
  • Elastyczne godziny pracy

Specjalizacje: Java
Słowa kluczowe: Java, architect, solution