Inspektor ds. zabezpieczeń i rozpatrywania skarg w People in Need

6 września

29 wyświetleń

People in Need

0 recenzji
Brak doświadczenia
Kijów

Miejsce pracy: KijówData rozpoczęcia: październik 2024Czas trwania umowy:< /strong> 12 miesięcy (w tym 3-miesięczny okres próbny) z możliwością przedłużenia w przypadku dostępności środkówOrganizacja „Osoby w potrzebie” działa na Ukrainie od początku sierpnia 2014 roku i od tego czasu programy humanitarne dynamicznie się rozwijają. Obecnie „Ludzie w Potrzebie” to jedna z głównych organizacji humanitarnych na Ukrainie, która zapewnia neutralną i niezależną pomoc humanitarną osobom dotkniętym konf

Miejsce pracy: Kijów

Data rozpoczęcia: październik 2024

Czas trwania umowy:< /strong> 12 miesięcy (w tym 3-miesięczny okres próbny) z możliwością przedłużenia w przypadku dostępności środków

Organizacja „Osoby w potrzebie” działa na Ukrainie od początku sierpnia 2014 roku i od tego czasu programy humanitarne dynamicznie się rozwijają. Obecnie „Ludzie w Potrzebie” to jedna z głównych organizacji humanitarnych na Ukrainie, która zapewnia neutralną i niezależną pomoc humanitarną osobom dotkniętym konfliktem.

PIN jest pracodawcą zapewniającym równe szanse, dlatego zgłoszenia są akceptowane od wszystkich wykwalifikowanych kandydatów bez względu na jakąkolwiek różnicę, w tym rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, wiek, religię, niepełnosprawność, orientację seksualną, tożsamość płciową i inne. PIN przyjmuje zgłoszenia od różnorodnych grup i ceni różnorodność.

Zdecydowanie zachęcamy kobiety do aplikowania.

Ogólne informacje na temat roli pracownika

Pod nadzorem bezpośredniego przełożonego Specjalista ds. badania zabezpieczeń i skarg będzie wspierać misję na Ukrainie w utrzymywaniu i wdrażaniu mechanizmu zabezpieczeń we wszystkich operacjach i działaniach PIN, a także będzie promować i egzekwować zabezpieczenia i standardy odpowiedzialności wśród pracowników i partnerów PIN, a także wspierać kultura zabezpieczeń.

Specjalista ds. zabezpieczeń i badania skarg będzie brał udział w wewnętrznych dochodzeniach administracyjnych, aby zapobiegać naruszeniom zabezpieczeń i reagować na nie, stosując podejście skoncentrowane na ofierze. Będzie to realizowane pod nadzorem bezpośredniego przełożonego i zgodnie z Instrukcją prowadzenia dochodzeń organizacji PIN.

Szczegółowe obowiązki i odpowiedzialność

Dochodzenia administracyjne

  • Wspiera prowadzenie dochodzeń administracyjnych pod kierunkiem bezpośredniego przełożonego, zapewniając, że wszystkie dochodzenia są zgodne z wytycznymi PIN, w tym dokumentacja, wywiady i raportowanie.
  • Pełni funkcję osoby kontaktowej ds. ochrony i dochodzeń, ułatwiając skuteczną koordynację między kierownikiem liniowym, zasobami ludzkimi, M&E i innymi odpowiednimi działami.
  • Opracowuje plan dochodzenia i zapewnia terminowe aktualizacje; przegląda dokumentację związaną ze śledztwem (np. schematy organizacyjne, akta osobowe, protokoły posiedzeń itp.).
  • Współpracuje z komisją dochodzeniową w celu oceny ryzyka związanego z ochroną uczestników dochodzenia i ułatwia wdrożenie odpowiednich strategie reagowania
  • Identyfikuje, gromadzi i analizuje dokumenty dowodowe i materiały związane z dochodzeniami, zapewniając jednocześnie dokładną i kompletną dokumentację ustaleń i zaleceń. Pomaga w analizie raportów dochodzeniowych w celu zidentyfikowania trendów i obszarów wymagających poprawy.
  • Koordynuje interakcje ze skarżącym, świadkami, ofiarami i podmiotem skargi w celu ustalenia przesłuchań, zapewniając bezpieczny i zgodny z przepisami środek komunikacji .< /li>
  • Odpowiedzialny za sprzygotowywanie dokumentacji z przesłuchań, prowadzenie rejestrów, sporządzanie raportów z dochodzeń i przedstawianie ustaleń komisji śledczej w celu podjęcia decyzji i dalszych działań, zapewnienie poufności i integralności. W razie potrzeby konsultuje się z komisją przez cały proces.
  • Współpracuje z działem ds. zgodności, aby zapewnić zgodność dochodzeń z obowiązującym prawem.
  • Działa jako łącznik między komisją dochodzeniową a innymi jednostkami organizacyjnymi organizacji (w tym, w stosownych przypadkach, interesariuszy zewnętrznych).
  • Zapewnia, że ​​wszystkie dochodzenia są zgodne z wytycznymi dotyczącymi zarządzania sprawami PIN i stosują podejście skoncentrowane na ofierze.
  • Pomaga zidentyfikować trendy i wnioski wyciągnięte w trakcie dochodzeń, w celu ulepszenia polityk i procedur ochrony oraz ich integracji z programami PIN.

Przegląd i monitorowanie skarg

  • W archiwum oraz prowadzi dokumentację pod kierunkiem bezpośredniego przełożonego; przesyła raporty o incydentach do internetowego rejestru spraw PIN i dba o to, aby wszystkie dokumenty dochodzeniowe zostały właściwie zarchiwizowane zgodnie z Polityką prywatności i ochrony danych PIN.

Ochrona >< /p>

  • Monitoruje zgodność z kluczowymi standardami humanitarnymi i najlepszymi międzynarodowymi praktykami w zakresie ochrony, w tym ochrony przed wykorzystywaniem seksualnym, przemocą i molestowaniem oraz przemocą ze względu na płeć.
  • Pomaga monitorować wdrażanie polityk ochrony i narzędzia w misji PIN oraz promuje integrację podejść do ochrony we wszystkich aspektach operacji.

Rozwój potencjału

  • Wspiera szkolenia Inicjatywy: Pomaga w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń z zakresu ochrony i dochodzenia dla pracowników, partnerów i wykonawców PIN. Zapewnia dostępność i aktualność materiałów szkoleniowych.
  • Mentoring: zapewnia stałe wsparcie pracownikom, szczególnie tym zaangażowanym w dochodzenia lub pełniącym funkcję osób kontaktowych zajmujących się ochroną.
  • Dystrybucja i tłumaczenie materiały: Zapewnia, że ​​zasady bezpieczeństwa, procedury i materiały są rozpowszechniane i dostępne we wszystkich biurach PIN.
  • Wykonuje inne zadania przydzielone przez bezpośredniego przełożonego, stosownie do bieżących potrzeb misji, programów i projektów.
  • < li> /ul>

    Wymagane doświadczenie i kwalifikacje

    • Licencjat z psychologii, prawa, nauk społecznych, rozwój międzynarodowy lub inna powiązana dziedzina;
    • Do 2 lat doświadczenia w sektorze humanitarnym/społeczeństwie obywatelskim z obowiązkami w jednym z następujących obszarów: zarządzanie projektami/programami, zarządzanie ryzykiem związanym z przestrzeganiem polityki, sprawy prawne, HR zarządzanie, ochrona i ochrona przed wykorzystywaniem seksualnym, przemocą i molestowaniem (PSEAH), integrowanie podejść ochronnych, prowadzenie wewnętrznych dochodzeń administracyjnych, zarządzanie sprawami;
    • Wysokie umiejętności badawcze, pisarskie i analityczne;
    • Umiejętność identyfikowania i wykorzystywania odpowiednich dowodów, obiektywnej analizy informacji oraz tworzenia terminowych, zwięzłych i kompleksowych raportów;
    • Doskonałe umiejętności komunikacyjneumiejętności, umiejętność dzielenia się wiedzą i prowadzenia szkoleń;
    • Pożądane jest doświadczenie w prowadzeniu wewnętrznych dochodzeń administracyjnych z zastosowaniem podejścia skoncentrowanego na ocalałym;
    • Wiedza i zrozumienie zasad i standardów humanitarnych, podstawowych zasad humanitarnych standardy, a także standardy międzynarodowe związane z ochroną, PSEAH, przemocą ze względu na płeć (GBV) i integracją podejść do ochrony;
    • Umiejętność podejmowania świadomych decyzji;
    • Umiejętność radzenia sobie ze stresem i trudne sytuacje;
    • Umiejętność współpracy w różnych zespołach i rozwiązywania problemów międzybranżowych.

    Oferujemy:

    < ul>
  • Konkurencyjne wynagrodzenie oparte na skali wynagrodzeń PIN;
  • Pozytywne środowisko pracy w uznanej i rozwijającej się organizacji humanitarnej;
  • Ubezpieczenie zdrowotne;
  • Odszkodowanie koszty podróży między biurami a miejscami pracy;
  • Możliwości rozwoju zawodowego poprzez różne działania budujące potencjał, takie jak szkolenia, seminaria itp.
  • 28 dni urlopu corocznego + 3 dni premii noworocznej urlopy naukowe.

Procedura aplikacyjna:

Prosimy o przesyłanie wyraźnie oznaczonych CV i listu motywacyjnego. Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami. Testy pisemne i rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzane w trybie ciągłym, a wakat zostanie zamknięty po potwierdzeniu kandydatury na stanowisko.

Informujemy, że PIN nie pobiera opłat na żadnym etapie procesu rekrutacyjnego.< /p>

Kijów