Inspektor ochrony, Charków w PREDSTAVNICTVO NONVAYELENT PISFORS INTERNEShNL V UKPAIHI

1 October

62 wyświetlenia

PREDSTAVNICTVO NONVAYELENT PISFORS INTERNEShNL V UKPAIHI

0 recenzji
Brak doświadczenia
Charków

Stanowisko: Inspektor ds. ochrony (tylko obywatele Ukrainy)Dział: ProgramowanieDział: Implementacja programu< b style="font-weight: 700">Stacja dyżurna: Charków, UkrainaKierownik liniowy: Lider zespołuZarządzanie liniowe Odpowiedzialność: nie dotyczyTyp pozycji: Pełny etatNonviolent PeaceForce (NP) to dynamiczna, międzynarodowa organizacja pozarządowa. Współpracujemy z osobami dotkniętymi brutalnymi konfliktami, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i godność poprzez ochronę nieuzbrojonej ludności cy

Stanowisko: Inspektor ds. ochrony (tylko obywatele Ukrainy)

Dział: Programowanie

Dział: Implementacja programu

< b style="font-weight: 700">Stacja dyżurna: Charków, Ukraina

Kierownik liniowy: Lider zespołu

Zarządzanie liniowe Odpowiedzialność: nie dotyczy

Typ pozycji: Pełny etat

Nonviolent PeaceForce (NP) to dynamiczna, międzynarodowa organizacja pozarządowa. Współpracujemy z osobami dotkniętymi brutalnymi konfliktami, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i godność poprzez ochronę nieuzbrojonej ludności cywilnej (UCP). Pracujemy nad ograniczeniem przemocy, ochroną ludności cywilnej w krajach dotkniętych brutalnym konfliktem i jego następstwami oraz pomagamy zmienić reakcję świata na sytuacje konfliktowe.

Przegląd:

NP po raz pierwszy pojawiła się na Ukrainie w 2014 roku/ 2015 praca nad budowaniem pokoju i mediacją w konfliktach. NP jest stale obecna na Ukrainie od kwietnia 2022 r. NP zajmuje wyjątkowe miejsce w reakcji ochronnej na Ukrainie; jednocześnie zapewniając bezpośrednią ochronę zagrożonej ludności cywilnej i zapewniając praktyczne wsparcie kolektywom wolontariuszy pierwszej linii, aby bezpośrednio przyczynić się do trwałości i bezpieczeństwa ich działań.

Podsumowanie stanowiska:

Rola Inspektor ochrony (PO) ma wspierać wdrażanie programów ochrony ludności cywilnej i zapobiegania przemocy dla osób dotkniętych konfliktem.

Kluczowe obowiązki:

  • Zapewnianie wsparcia w codziennym wdrażaniu działań projektowych zgodnie z ustalonymi planami pracy i logami.
  • Wspieraj i pomagaj Liderowi Zespołu (TL) w angażowaniu i budowaniu relacji z odpowiednimi interesariuszami.
  • Wsparcie i pomoc pomagać TL w opracowywaniu i opracowywaniu planów pracy/aktywności oraz prognozowaniu budżetu.
  • Prowadzić i ułatwiać spotkania społeczności i dialogi w obszarach projektu.
  • Wspierać i pomagać TL i zespołowi w prowadzeniu i ułatwianiu szkoleń i seminariów dla partnerów społecznych i projektów, np. Ochrona ludności cywilnej — wczesne ostrzeganie i wczesne reagowanie (CP-EWER), Międzynarodowe prawo humanitarne (MPH), Prawo dotyczące praw człowieka (HRL), Ochrona dzieci (CP), Przemoc ze względu na płeć (GBV).
  • Wsparcie w zapewnianiu ochrony ludności cywilnej narażonej na bezbronność, w szczególności osobom starszym iosoby ze specjalnymi potrzebami.
  • Wspieraj i pomagaj, monitoruj, weryfikuj i zgłaszaj przypadki przemocy i wysiedleń ludności cywilnej.
  • Regularnie monitoruj świadczenie i dostępność usług humanitarnych dla potrzebującej ludności cywilnej, i w razie potrzeby przeprowadzaj polecenia.

Kwalifikacje:

  • Wykształcenie wyższe w pokrewnej dziedzinie (nauki społeczne, badania rozwojowe itp.).
  • Zainteresowanie budowaniem pokoju, transformacją konfliktów, ochroną ludności cywilnej i prawami człowieka. Praktyczne doświadczenie w tych dziedzinach jest wysoce pożądane.
  • Kwalifikacje lub proporcjonalne doświadczenie praktyczne w budowaniu pokoju, przekształcaniu konfliktów lub utrzymywaniu pokoju bez użycia przemocy (preferowane).
  • 1-2 lata odpowiedniego doświadczenia zawodowego w służbie cywilnej/ humanitarna/ochrona dziecka i prawa człowieka.
  • NGO/praca humanitarna.
  • Doświadczenie po konflikcie/obszarze konfliktu.
  • Doświadczenie w organizowaniu/mobilizacji społeczności.< /li>

Umiejętności i kompetencje:

< ul style="font-style: normal; Font-weight: 400">
  • Zrozumienie ram ochrony ludności i praw człowieka.
  • Zrozumienie dynamiki konfliktu na Ukrainie.
  • Zrozumienie zasad humanitarnych i NIE szkodź.
  • Wiedza i zrozumienie koncepcji przywracania pokoju, utrzymywania pokoju, budowania pokoju i spójności społecznej.
  • Umiejętność pisania raportów.
  • Potencjalne porozumiewać się w mowie i piśmie po angielsku oraz po ukraińsku.
  • Proces aplikacji:

    • Kandydaci spełniający powyższe wymagania proszeni są o przesłanie CV (maks. 2 strony) i listu motywacyjnego (maks. 1 strona) za pośrednictwem naszej strony internetowej, opisując szczegółowo swoje doświadczenie i kwalifikacje na dane stanowisko . Zgłoszenia niekompletne nie będą brane pod uwagę: https://nonviolentpeaceforce. bambusahr.com/careers/453?source=aWQ9MzA%3D
    • Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 października 2024.
    • To stanowisko jest otwarte tylko dla wyłącznie obywateli Ukrainy.
    • Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco.
    • Wybór kandydatów może nastąpić przed upływem terminu składania ofert; złóż wniosek wcześniej.
    • W ramach procesu rekrutacji kandydaci znajdujący się na krótkiej liście mogą zostać poproszeni o wykonanie zadania technicznego przed wzięciem udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

    UWAGA SPECJALNA

    Pokojowe Siły Pokojowe są pracodawcą zapewniającym równe szanse. Wszyscy wykwalifikowani kandydaci otrzymają wynagrodzenie za zatrudnienie bez względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, pochodzenie narodowe lub chroniony status weterana i nie będą dyskryminowani ze względu na niepełnosprawność.

    Nonviolent Peaceforce uznaje obowiązek staranności w zakresie ochrony i promowania dobra pracowników, wykonawców, wolontariuszy, stażystów, społeczności, z którymi współpracujemy i innych interesariuszy i jest zaangażowany w zapewnienie ochrony praktyka odzwierciedla obowiązki ustawowe i wytyczne rządowe oraz jest zgodna z najlepszymi praktykami w sektorze pomocy humanitarnej i rozwoju. NP oczekuje, że wszyscy pracownicy i wolontariusze będą podzielać to zobowiązanie poprzez nasz kodeks postępowania. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że do pracy dla nas będą rekrutowani wyłącznie ci, którzy podzielają i demonstrują nasze wartości.

    Osoba zajmująca stanowisko przejmie odpowiedni poziom szkolenia i jest odpowiedzialny za upewnienie się, że rozumieją oni zasady bezpieczeństwa organizacji i działają w ich ramach.

    Wszystkie oferty zatrudnienia będą podlegać zadowalającej referencje i odpowiednie kontrole sprawdzające, które mogą obejmować rejestry karne i kontrole finansowania terroryzmu. NP uczestniczy również w InterProgram Agencji dotyczący ujawniania niewłaściwego postępowania. Zgodnie z tym Programem poprosimy poprzednich pracodawców kandydatów o pracę o informacje na temat wszelkich ustaleń dotyczących wykorzystywania seksualnego, wykorzystywania seksualnego i/lub molestowania seksualnego w trakcie zatrudnienia lub incydentów objętych dochodzeniem, gdy kandydat odejdzie z pracy. Przesyłając aplikację, kandydat do pracy potwierdza zrozumienie niniejszych procedur rekrutacyjnych.

    BEZ OPŁAT

    Nigdy nie prosimy o płatność w ramach naszego procesu selekcji i zawsze kontaktujemy się z kandydatami za pośrednictwem naszych kont firmowych i platformy. Jeśli zostaniesz poproszony o płatność, prawdopodobnie jest to oszustwo. Sprawdź, czy interesująca Cię rola została opublikowana tutaj na naszej stronie internetowej.