Premia za zatrudnienie: 230$ - 500$

Następna praca

Data Engineer/ Software engineer (Python) w GreenM

Opublikowano ponad 30 dni temu

702 wyświetlenia

2 aplikacje   0 odpowiedzi

GreenM
GreenM
GreenM
0 recenzji
Vladlena
Vladlena
Recruiter
2300 - 5000$
2 lata
Upper Intermediate
Praca zdalna

GreenM powiększa swój zespół i zaprasza zdolnego i utalentowanego inżyniera danych do udziału w rozwoju platformy danych i systemu raportowania dla jednego z naszych międzynarodowych klientów. Nasz partner świadczy usługi w zakresie doradztwa strategicznego, inżynierii danych, wizualizacji i nauki oraz tworzenia oprogramowania zorientowanego na dane. Wśród jej klientów znajdują się znane firmy: Netflix, Facebook, Bosch, Morgan Stanley itp.

Firma klienta została założona w 2006 roku. Około 200 pracowników. Na liście Fortune 100.

Partnerzy: Tableau, AWS, Microsoft, Mapbox itp.

Głównym celem tego projektu jest stworzenie struktury raportowania opartej na języku Python, która wykorzystuje tabele SQL, pliki tekstowe i różne inne źródła danych do tworzenia konfiguracji raportu, która jest następnie udostępniana innym aplikacjom za pośrednictwem platformy Kafka.

Usługi zespołu od strony technicznej:

Przechowywanie danych: Vertica, MS SQL Server, Dynamo DB, S3, Elasticsearch;

ETL: usługi Amazon (Lambda, SWF, Athena itp.), Spark, Airflow, Kettle;

Sieć: .Net, Angular;

Wizualizacja: Tableau, Kibana, Splunk.

Codzienne zadania i Twój wkład w ich realizację:

- Tworzenie ustrukturyzowanego kodu Pythona OOP, który może efektywnie odbierać dane z różnych źródeł;

- Wykonywanie testów modułowych i integracyjnych;

- Udział w analizie i rozwiązywaniu problemów z jakością danych i innych zagadnień;

- Stosowanie praktyk optymalizujących wydajność baz danych i zapytań, a także stosowanie wydajnego kodu Pythona;

- Codzienna pisemna i ustna komunikacja z klientami, innymi programistami, zespołami ds. infrastruktury i wsparcia;

- Ciągłe poszukiwanie lepszych rozwiązań i rekomendowanie Klientowi nowych pomysłów.

Doświadczenie i umiejętności wymagane do realizacji zadań:

- 2-3 lata doświadczenia w rozwoju Pythona ze szczególnym naciskiem na pisanie ustrukturyzowanego i czytelnego kodu Python OOP;

- Co najmniej 1-2 lata doświadczenia w programowaniu SQL, pisaniu zapytań, dostrajaniu wydajności zapytań i technologiach baz danych;

- Doświadczenie w elastycznych metodykach pracy, testowaniu i CI/CD;

- Znajomość podstawowych poleceń systemu Linux;

- Zdolności organizacyjne i analityczne;

- Umiejętność zarządzania zadaniami równoległymi;

- Dobre umiejętności rozwiązywania problemów;

- Doskonałe umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (w mowie i piśmie, poziom wyższy średniozaawansowany);

- Inteligentna, komunikatywna, zespołowa osoba, która jest zainteresowana i gotowa do nauki nowych umiejętności i technologii)

Dużą zaletą będzie:

- doświadczenie z Kafką i Proto3;

- doświadczenie z wieloprocesorem, wzorcami projektowymi i najlepszymi praktykami w Pythonie;

- doświadczenie w tworzeniu rozwiązań opartych na złożonych wymaganiach biznesowych.

Jak firma może pomóc ze swojej strony:

- Przede wszystkim jest to szybki i wysokiej jakości rozwój zawodowy;

- Możliwości uczenia się: ciągła nauka jest ważna, dlatego mamy wewnętrzny system mentoringu i inwestujemy w różne zewnętrzne kursy, konferencje i certyfikaty w tej dziedzinie.

- Ponadto Corporate Friday Talks (sesje dzielenia się wiedzą) i Meetupy pozwolą Ci poznać technologie spoza Twojej podstawowej dziedziny i poprawić swoje umiejętności komunikacyjne.

To naprawdę inspiruje!)

Specjalizacje: Python
Słowa kluczowe: Python, Software Engineer, Data Engineer

2 lata